Hogyan játszott a portugál nemzeti csapat a 2014-es világbajnokságon

A portugálok soha nem nyertek a történelembenvilágbajnoki bajnokságokat. Ugyanakkor minden portugál nemzedékben megjelentek legendás futballisták. A Cristiano Ronaldo csapattól a 2014-es versenyen világos játékot és sikeres eredményt várhatunk.

A portugálok csak három mérkőzésen játszottak le a 2014-es FIFA világbajnokságon Brazíliában. Ronaldo csapatát ugyanazon a csoporton belül sorolták be, mint Németország, az USA és Ghána.

Az első találkozó a bajnokságon, a portugálok tartottáka németek. A végeredmény Portugáliában (0 - 4) zúzott vereség. Kevesen találhatnák meg az ülés eredményét, mivel a két csapat játékosainak általános szintje nem különbözött ilyen jelentősen.

A második mérkőzés a versenyen, a portugálok tartottákaz amerikai csapat. Ez a játék volt a döntő a versenyen. A portugáloknak szükségük volt egy győzelemre, de szinte nem vesztették el. Csak az ülés utolsó pillanatban az európaiak kihúzták a rájátszást (2 - 2). Két forduló után a portugál csapatnak csak egy pontja volt, ami meghatározta a legkisebb esélyt a csoportból való végső kilépésre.

A harmadik és az utolsó meccs a portugáliai versenyenGhánából származó afrikaiak ellen. Az európaiak 2-1-es ponttal nyertek, de ez az eredmény nem illett sem európai, sem afrikaiaknak. Mindkét csapat hazatért a csapatcsoport után.

Portugália végül a harmadik helyen végzettG labdarúgó mundialya. Ez az eredmény az európai csapat hibájának tekinthető. Portugueses egy számmal emelkedett a bajnokság többi veszteseivel - Olaszország, Anglia, Spanyolország és mások játékosaival.