2014-es világbajnokság: hogyan játszott Spanyolország az utolsó mérkőzésen a mundiale-ban

Június 23-án a brazil város Curitiba, a spanyol válogatott tartotta az utolsó mérkőzés a világbajnokságon. Az egyszer borzalmas spanyolok ellenfelei lettek az ausztrál csapat.

Mindkét csapat elvesztette az esélyeit, hogy folytassaküzdelmet a play-off színpadon, mivel elvesztették az első két játékot a B csoportban a világbajnokságon. Ezért a játék Ausztrália - Spanyolország több elvtárs.

Ahogy az várható volt, a mezőn a spanyolok részekéntelhagyta azokat a játékosokat, akiknek nem volt sok játékidejük a korábbi mérkőzéseken. A közönség így látta David Vilia, Torres, Mata Spanyolország részeként. Azt kell mondani, hogy ezek a játékosok tették az eredményt a mérkőzésen.

A birtokában lévő labda előnye az első félidőben,természetesen a spanyolok voltak. Az európai csapat azonban csak egyszer nyerhetett. Igaz, a cél szép volt. 36 perccel a büntetőterület pontos átadása után a büntetőterületen az Australian Villas a sarok elején szerezte meg az első gólt a találkozón. A gyönyörű labdarúgás klasszikusa, de nem döntött semmit.

A második félidőben még két gólt adtak a nézőknek. Mindkét cél Ausztrália kapujában volt. A 69. percben először Torres-t elkapták az ausztrálok kapusával való rendezvous. Fernando pontos volt. 2 - 0 vezetett Spanyolországot. 82 perc múlva Juan Mata gólt szerzett, és Ausztrália kapuját egy közeli távolságból megdöntötte a mező mélységéből átkonfigurált átkelés után.

A spanyolok legutóbbi ülésének végső pontszámai:mundiale Brazíliában 3- 0 az európaiak javára. Az Ausztrália játékáról szólva meg kell jegyezni, hogy a játékosok próbálták. Igazán igyekezett jó futballt mutatni, de a spanyolok jobbak voltak. Azonban ez kevés vigasz az európaiak számára, akik a meccs után hazamentek, és harmadikat a B kvartettben fejezték be.