1. tipp: 2014-es világbajnokság: hogyan került sor a mérkőzésre Kamerun - Brazília

Június 23-án a labdarúgó világbajnokság fogadói a döntő mérkőzést tartották a csoportos színpadon. A brazil fővárosban lévő nemzeti stadionban a pentacampion riválisa a kameruni nemzeti válogatott lett.

2014-es világbajnokság: hogyan történt a meccs Kamerun - Brazília

Brazília csapat az első percében a mérkőzés javasoltriválisok gyors tempójú. A labda majdnem nem maradt a mezőny közepén, mivel a dél-amerikaiak azonnal megpróbálták elszállítani a labdát. A brazilok előnye lenyűgöző volt. Az eredmény 17 perc volt a célnak a Cameroon. Neimar egy gyönyörű átadás után a labdát a kameruniak egygombos céljának sarkába küldte. 1 - 0 vezetett a brazilok.

Afrikai csapat egy elmulasztott cél utánő maga jött és többször veszélyesen veszélyeztette a riválisok kapuit. Alapvetően a brazilok kapujában lőttek veszélyes pillanatok. A támadások egyikében a brazil Cesar kapusa mentette el a gólt. Kamerun mégis sikerült gólt szereznie. A 26. percben Matip a brazilok célját játszotta. és a számla egyenlővé vált.

Egy ilyen eredmény nem tudta rendezni a bajnokság fogadóit. Még a 35. perc első felében Neimar kétszereset húz és továbbjut a csapathoz. A találkozó első felében Brazília javára 2 - 1 volt a végeredmény.

A szünet után a helyszíni helyzet nem változott -a brazilok gyakrabban támadtak. Már a 49. percben a harmadik gólt szerezték Kamerun céljában. Megkülönböztetett Fred. Ez a cél a brazil nemzeti csatár csatára volt. Meg kell azonban jegyezni, hogy az oldalról való bejelentéskor Fred fenyegető helyzetben volt. A játékvezető biztonságosan kijavíthatja a helyszínt. De ez nem történt meg - Fred feje küldte a labdát a hálóba.

A mérkőzés hátralévõ idõpontjában a brazilok tartottakmagabiztosan. Ők uralkodtak a mezőn, és nem engedték, hogy az afrikai játékosok élesen éljenek a kapuknál. Ezenkívül 84 percen belül Fernandinho újabb gólt ért el. A pálya 4-1 volt a délamerikaiak kedvéért.

A játékvezető végleges sípja rögzítésre kerülta brazilok magabiztos győzelme. Most a rajongók várják a labdarúgás bankettjének folytatását a világbajnokság meccseivel, ahol persze a brazil csapat megkapja.

2. tipp: hogyan játszott a mexikó a 2014-es világbajnokságon

A mexikói válogatott legerősebbnek számíta közép-amerikai labdarúgó-válogatott. Ebben az országban gyakran vannak csodálatos játékosok, akik az egész világon ismertek. A futball labdarúgó döntőjében a mexikóiak mindig magas célokat tűztek ki maguknak.

Hogy a mexikói válogatott a 2014-es világbajnokságon játszott

Mekskintsy a csoportban volt a világbajnokság fogadóinak. A mexikói és brazil nemzeti csapatokon kívül Horvátország és Kamerun nemzeti csapata is játszott az A-kvartettben.

Az első mérkőzés a mexikóiak versenyénszörnyű megítélés volt, nem az ő irányukban. A közép-amerikaiak Kamerun ellen harcoltak. Már az első félidőben a bíró nem számolt a mexikóiak két céljának. Fel kell ismerni, hogy mindkét esetben az elfogás pillanatában nem okozott bizalmat semmilyen szabály megsértésében. A mexikóiak azonban befejezhetik az ellenfelet. 1 - 0-ra nyertek.

A második mérkőzésen a csapat szakaszában a csapatMexikó szembeszállt a bajnokság fogadóival. A brazil játék véget ért a gólszerzésben. Ez egy nagyon gyors meccs volt, amelyben a riválisok nagy sebességű labdarúgást próbáltak bemutatni. A kapus mexikói Ochoa igazi hős lett. Sportos csodákat tett a kapunál.

A döntő mérkőzésen a csoport szakaszábanA mexikóiaknak nem kellett elveszíteniük a horvát nemzeti csapatot, hogy elérjék a playoff színpadot. A közép-amerikaiak ezt a feladatot kezelték. Ezenkívül meggyőzően szerezték meg Horvátországot 3 - 1 ponttal. Ez lehetővé tette a második helyezést az A-ban, hogy eljusson a rájátszásban. Csak a gólkülönbség miatt a mexikóiak elvesztették a bajnokságot a kvartettben a brazil csapathoz.

Mexikói riválisok az 1/8-as döntő asztalnála hollandiai játékosok. A mexikóiak elsőként és hosszú ideig vezetett a számlán. Úgy tűnt, hogy a győzelem sehol nem mehet ki Mexikóból. Azonban a főidő utolsó pillanatában a mexikóiak kétszer hiányozták és 1 - 2-t vesztettek. Ezt a vereséget nagyon sértőnek tartják az amerikaiaknak, mert a holland játékosok nem voltak nagyságrendje erősebbek, mint riválisai.

A mexikói csapat végső teljesítménye lehetértékelje a helyzetet, hogy a csapat játéka sok pozitív érzést okozott. A brazil rajongók szerették a mexikói látványos labdarúgást. Ezért azt mondhatjuk, hogy a mexikóiak tisztességes játékot mutattak a versenyen. Azt is meg kell jegyezni, hogy a playoff szakaszba való kilépés jól érdemli a csapatot. Ez az eredmény kielégíti Mexikó labdarúgó szövetségét.