1. tipp: Melyik futballcsapat fog játszani az elődöntőben a 2014-es világbajnokságon Brazíliában?

Brazíliában július 5-én meghatározta a labdarúgó mundialya minden félidőt. A négy csapat közül a döntő szakaszban két dél-amerikai csapat és két eurpepe állt.

Mely labdarúgó-csapatok fognak játszani az elődöntőben a 2014-es világbajnokságon Brazíliában?

Az első hazai csapat kapotta lehetőség, hogy játsszon a elődöntőben a 2014-világbajnokságon, lett a nemzeti csapat Németországban. A negyeddöntő mérkőzésen a németek legalább 1 - 0 ponttal legyőzték a franciákat. A Leu kollégiumainak ellenfeleit Brazília és Kolumbia találkozója határozta meg. A világbajnokság házigazdái 2 - 1 ponttal nyertek. Így az első elődöntő párban egy okos labdarúgó jel - Brazília - Németország.

A brazilok és a németek közötti mérkőzés július 9-én kezdődik00:00 Moszkva időben a brazil város Belo Horizonte. Nagyon nehéz kiválasztani a kedvenc e konfrontáció. Elmondhatjuk, hogy az az előnye a natív brazilok lesznek a rajongók, de az ötszörös világbajnok jött polfinalu problémák a készítmény (a pályán nem lesz Neimar Silva és kapitánya). Németország előtt az elődöntőben nem szenvedett jelentős veszteségeket. Ebben pár nyilvánvalóan csak egy dolog - a győztes nem lehet előre, csak a játék a tisztáson stadion „Mineirão” felfedi a győztes.

A második pár első félig döntősje került meghatározásramérkőzés Argentína és Belgium között. A Messi csapat minimális győzelmet aratott, 1 - 0 ponttal, és egy másik dél-amerikai csapatot alakított ki az elődöntőben. Az argentin ellenfelek a hollandok. A holland negyeddöntőben csak a mérkőzés utáni mérkőzéssorozat sorozata legyőzte Costa Rica-t.

A második félidős páros nem kevésbé elegánsjelzőtábla találkozó. Hollandia - Argentína - a rajongók remélik, hogy ez a meccs a labdarúgó mundialya valódi dekorációjává válik. Az első féléves párhoz hasonlóan a kedvenc sem tisztázott. A meccs ugyanazon a nézőtéren kerül megrendezésre Sao Paulo városában. A játék július 10-én kezdődik 00:00 Moszkva időben.

Az elődöntő párok között érdekes leheta pillanat. A csapatok különböző időpontokban játszottak egymással a világbajnokság döntőjében. Így Brazília 2002-ben legyőzte Németországot a világbajnokság döntőjében, és Argentína legyőzte Hollandiát az 1978-as Világkupa döntő mérkőzésében. Ahogy a jelenlegi félidős pártok konfrontációja véget ér, a rajongók hamarosan rájönnek.

2. tipp: Mi volt a Brazília vesztesége a 2014-es világkupa elődöntője előtt?

Július 4-én, a brazil csapat legyőzte a kolumbiai válogatott2 - 1 a világbajnokság negyeddöntőjében. Azonban a bajnokság tulajdonosainak győzelme magas áron ment. Az alapszerkezet két vezető szereplője kihagyja az elődöntő mérkőzést Németországgal.

Travma_Neymara_

Július 9-én, a brazil idők pentacampionjaia németországi labdarúgó meccsének első félidős meccsén fog játszani. Igaz, már a brazilok fő részéről két veszteségről tudunk. Tehát kihagyja a mundialya Silva tulajdonosainak félig döntő kapitányát és a brazilok Neymar csillagcsapatát.

A fő védelmi erő a védelmi csapat Brazília,a legtapasztaltabb Tiago Silva a sárga lapok keresésének köszönhetően kizárják az elődöntő mérkőzését. A második félidőben a kolumbiai csapattal folytatott játékban Silva megakadályozta a kolumbiaiak kapusát, hogy belépjenek a labdába a játékba. Ehhez a játékvezető sárga lapot mutatott a brazil számára. Sajnos a brazil rajongók számára a kártya már a második volt a védők védelmében. A verseny szabályai szerint, ha a mérkőzéseken két sárga lapot kap, a gyanúsított játékos elmulasztja a következő találkozót. Csak az elődöntőben a sárga lapok égnek. Bár nincs pontos információ arról, hogy ki fogja felváltani Tiago Silvát Brazília védelmi központjában. Feltehetőleg Dante vagy Enrique lesz.

A második jelentős veszteség a mérkőzés előtt Németországgala brazilok pedig Neimar trauma volt. A kolumbiai találkozó végén a 87. percben Neymar térdre kapaszkodott a deréktól a Colombian Sunigi középpályásig. Neimar hordágyon tartott a mezőről, majd kórházba szállították. Az orvosok diagnosztizálták a harmadik csigolya törését. Ez a sérülés megfosztja Neimar-től a lehetőséget, hogy folytassa a világbajnokságot. Emellett az orvosok azt mondják, hogy egy ideig a brazil támadó nem tud járni. A legfrissebb információk szerint a Neimaru operatív beavatkozása nem feltétlenül szükséges, de a támadó pontos visszaszerzési ideje még nem ismert. Előzetes adatok szerint Neimar három hétig lemarad. A csatár a csapat fő kapusa volt. A 2014-es FIFA világbajnokságon a Neimar négy gólt ért el. Valószínűleg az előrelépés helyett Bernard lesz.

3. tipp: A 2014-es világbajnokság elődöntője: Hollandia - Argentína

Július 9-én a brazil városa Sao Paulo második holland és argentin mérkőzése volt. A stadionban 60.000 néző nagyon ideges mérkőzésen tanúskodott.

A 2014-es világbajnokság elődöntője: Hollandia - Argentína

A második elődöntőben a közönség egy fedett helyet látottfutball. Az első félidő lassan kezdődött, ebben a tempóban a csapat játszotta az egész mérkőzést. A találkozó fő jellemzője, hogy a labda minden szakaszában a labdát harcnak nevezik. A csapatok sűrűséget hoztak létre a középső és a hátsó játékosok között, ami egy nagyon hamis játékhoz vezetett a két csapat támadó sztárjainak támadásában. Lionel Messi argentin kapitány ismét kijelentette, hogy komoly és értelmes játékokban nem tud segíteni a válogatottnak. A dél-amerikai csatára csak Bruno Martin Indy-t váltotta ki a játékból. A holland személy személyesen őrzött az argentin első félidőben. A hollandiai van Persie és Robben vezetői nem ragyogtak a játékban. Azt lehet mondani, hogy a csapatoknak legalább az ellenfél büntetőterületének megközelítése volt, ami veszélyes csapást eredményezett. A két csapat támadásai nem voltak eléggé.

Az első félidő nem érzett érdeklődést, de ideges döntetlen nélkül. Az argentinok kicsit szívesebben próbálták támadni.

A találkozó második felében a hollandok már megtettékterületi kezdeményezés. A labda még jobban megtartotta a Van Gal galériáját. Ez azonban nem hozott gyümölcsöt. Arjen Robben még mindig olyan szembetűnő, hogy Van Persie nem kapott semmit, és Sneijder nem tudott mit gondolni a hollandok támadásában. Argentín ellentámadásokon nincs külön beszélgetés. A dél-amerikai futballisták észrevehetően leültek fizikailag (ami minősítette az európaiak előnyeit). Messi és a cég nem sikerült semmit. Úgy éreztem, hogy Argentína anélkül, Lionel nem tudja, hogyan dobja el a labdát az első sorban.

A találkozó 90 perces nullával zárult az eredménytáblántovábbi időt kért. Az első túlórában a hollandok teljes mértékben élvezték a területi értelemben vett előnyöket, azonban nem voltak veszélyes pillanatok. A második fele szintén nem tetszett a rajongóknak. Igaz, már a Palacio legvégén is sikerült a labdát Hollandiába vitte, de az argentin nem tudott veszélyes kijáratot elérni a Silissen kapujához.

A játékosok 120 percet játszottak gól nélküli gólok nélkül,így a végső döntési engedély sorsát egy sportliga-lottóban - egy sor utánkövetési büntetés után döntöttek el. Az európaiak elvesztették 2-4, a holland verte először. Négy sztrájkból csak kétszer tudták elküldeni a labdát a célba, és kétszer Argentínát Romero mentette meg. A dél-amerikai labdarúgók sokkal pontosabbak voltak. Mind a négy cél elérte célját.

Végső győzelem a Penalty Shot sorozatbanArgentína a mundialya döntőjében. Most a nézők láthatják majd a németországi csatát - Argentína (olaszországi világbajnoki döntő 1990-es) ismétlődését a brazil világbajnokság döntőjében. A holland játékosok elégedettek lesznek a harmadik helyezés mérkőzésével, amelyben az európaiak találkoznak Brazíliával.